همیشه با وجود اینکه کروم در بین مرورگرها خیلی بهتر و سریعتر بوده از نظر من و توی سیستم هایی که باهاش کار کردم، ولی تقریبا همیشه از فایرفاکس استفاده می‌کنم. یکی از مهمترین دلایلش تا چند وقت پیش این بود که فایرفاکس تب ها رو تا روشون کلیک نکردی باز نمیکنه و این با سبک وبگردی من که هر وقت مرورگر رو باز کنم زیر ۱۰۰ تا تب باز نمی‌شه و معمولا بعد چند روز هایبرنیت کردن با کرش کردن و صفحه Restore Session دوباره داستان از نوع شروع میشه یه ویژگی خیلی مهم هست. میگم چند وقت پیش چون کرومم جدیدا همچین قابلیتی پیدا کرده. دلیل دوم هم اصلا همین صفحه Restore Session هستش که باعث می‌شه تقریبا هیچ وقت تبهاتونو از دست ندید.

اما فایر فاکس یک مشکل خیلی بزرگ داره اونم اینه که بعد از مدتی استفاده کند میشه. خیلی کند!

الان چند روزیه با معرفی نسخه نایتلی که مثل همون نسخه قناری کروم (نسخه ای بتا طور که قابلیت‌های جدید رو روش امتحان می‌کنند و دائما آپدیت میشه!) در وبلاگ یک‌پزشک، اونو نصب کردم و نسخه ۵۷ که قرار تو نوامبر عرضه بشه رو الان می‌تونم امتحان کنم. شاید مهمترین ویژگی تا به اینجای کار همون کند نشدن باشه برای من.

از ویژگی های دیگه این نسخه می‌تونم به ترند های پاکت توی بخش New Tab اشاره کنم و همینطور ابزار اسکرین شات گیری فوق‌العاده ای که روی این نسخه بطور پیش‌فرض وجود داره که خیلی کامله و قسمت های مختلف یک صفحه رو خودش شناسایی می‌کنه و می‌تونید به راحتی اسکرین شات بگیرین. برای مثال یک عکس در یک مطلب رو به راحتی بدون درد سر برای دقت در کادر دهی می‌تونید اسکرین شات بگیرین!

همونطور که می‌بینید تصویر شاخص اون مطلب دورش خط‌چین شده و با کلیک کردن جدا می‌شه.

از ویژگی های دیگم می‌تونم به رابط کاربری جدید و تخت فایرفاکس شاره کنم.


۱. پست وبلاگ یک‌پزشک (+)

۲. برای آشنایی با نسخه های مختلف فایرفاکس این اینفوگرافی رو ببینید (+)

۳. ترند های پاکت رو می‌تونید در اینجا ببینید (+)

۴.این نسخه از فایرفاکس رو می‌تونید از اینجا دانلود کنید (+)

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *