تنها ترین نهنگ دنیا عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد. مدت دو دهه است که دانشمندان در جستجوی صدای اسرار آمیز نهنگی هستند که به نهنگ تنهایی معروف شده است و فرکانس صدایی تولید می‌کند که به هیچ گونه نهنگ دیگری در جهان شباهت ندارد. نهنگ ۵۲ هرتزی (۵۲-hertz whale)، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند .
محدوده صوتی آواز وال‌های آبی بین ۱۵ تا ۲۰ هرتز است در حالی که آواز این نهنگ فرکانسی معادل ۵۲ هرتز داشت ، در نتیجه توسط هیچ نهنگ دیگری قابل شنیدن و شناسایی نبود …

این نهنگ که به خاطر فرکانس صدایش «۵۲ هرتز» نیز نامیده می‌شود  تنهاترین نهنگ دنیا خوانده می‌شود که هیچ پاسخی برای نغمه‌های عاشقانه‌اش دریافت نمی‌کند. «۵۲ هرتز» نه تنها در فرکانسی به مراتب بالاتر می‌خواند،  بلکه بسیار کوتاه‌تر و به دفعات بیشتری نسبت به دیگر گونه‌های نهنگ می‌خواند، تو گویی به زبانی صحبت می‌کند که تنها خود آن را می‌فهمد و عجیب‌تر آنکه در انتخاب مسیر مهاجرت خود هم هرگز مسیر سایر نهنگ‌ها را انتخاب نمی‌کند!

گروه iday که یک گروه موسیقی روسی می‌باشد با الهام از زندگی این نهنگ یک قطعه ساخته‌است که از صدای ضبط شده همین نهنگ تنها هم در این قطعه استفاده شده است. صدای پس زمینه آهنگ آوای تنهاترین نهنگ دنیاست. این داستان شاید حکایت تنهایی خیلی از ما باشد، سخن گفتن و زیستن در آواها ، رویاها و دنیاهایی که توسط دیگران قابل دیدن، شنیدن و درک کردن نیست.

به این آهنگ بسیار زیبا در زیر گوش دهید: (قطعه دوم ریمیکس قطعه اول توسط Youwindy می‌باشد)

گروه Lowercase Noises نیز آهنگی با نام Migratory Patterns با اشاره به این نهنگ ساخته اند که در زیر می‌توانید به آن گوش دهید:

یه نکته جالبم اینکه تیلور سوییفت در یک مصاحبه با مجله رولینگ استون در سال ۲۰۱۴، از این نهنگ یاد میکنه و نظری متفاوت راجع به اون میگه:

Swift pauses, searching for a metaphor that will help her explain herself. “Have you heard of the Loneliest Whale? There’s this whale – I think Adrian Grenier is making a documentary about it. It swims through the ocean, and it has a call unlike any other whale’s. So it doesn’t have anyone to swim with. And everybody feels so sorry for this whale – but what if this whale is having a great time? Because it’s not bad that I’m not hopelessly in love with someone. It’s not a tragedy, and it’s not me giving up and being a spinster. Although I did get another cat.”

در آخر نیز ویدیوی زیر را که از میکس آهنگ اول روی موزیک ویدیوی آهنگ Pstereo از Emilie Nicolas درست شده رو پیشنهاد می‌کنم ببینید:


۱. منبع بخشی از متن و موزیک‌‌ها (+)

۲. صفحه ویکیپدیای آن (+)

۳. وبسایتی شامل اطلاعات بروز پیرامون این موضوع (+)

۴. مصاحبه تیلور سوییفت (+)

۵. تصویر شاخص پست از (+)

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *